Ubezpieczenie na ferie zimowe: jakie wybrać?

Mariusz Siwko
28.11.2023

Coraz więcej polskich rodzin może sobie pozwolić na wyjazd na ferie zimowe, głównie na narty w góry. Jest to świetna forma aktywnego wypoczynku, natomiast trzeba też pamiętać, że narciarstwo, nawet uprawiane na poziomie amatorskim i rekreacyjnym, jest sportem kontuzjogennym i tym samym ryzykownym. Warto zatem zadbać o wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia na ferie. Po kilka wskazówek zapraszamy do naszego poradnika.

Rodzaj ubezpieczenia

Wybierając się na ferie zimowe z myślą o uprawianiu narciarstwa, trekkingu czy nawet zwiedzaniu okolicy, zawsze warto wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne. Jest to odpowiedni rodzaj produktu asekuracyjnego, który można nabyć w większości towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce.

Wysokie limity

Wybierając ubezpieczenie koniecznie zwróć uwagę na to, jakie limity świadczeń narzuca towarzystwo. Im wyższe, tym lepiej! Szczególnie ważne jest wybranie ubezpieczenia z maksymalnymi limitami kosztów ratownictwa i hospitalizacji.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

To bardzo ważny składnik dobrego ubezpieczenia na ferie zimowe, a już szczególnie wtedy, gdy całą rodziną wybieracie się na narty i macie własny sprzęt. Należy się upewnić, że ubezpieczenie pokryje koszty ewentualnej utraty bagażu wraz ze sprzętem narciarskim (w wyniku kradzieży, zagubienia, zniszczenia w wyniku wypadku na stoku etc.).

EKUZ to za mało!

Wybierając się na ferie zimowe w Polsce czy do innego kraju Unii Europejskiej oczywiście mamy zapewniony dostęp do podstawowych świadczeń medycznych – za granicą wystarczy okazać kartę EKUZ. W praktyce jednak i tak warto mieć ubezpieczenie dodatkowe, które zapewni o wiele szerszy wybór świadczeń, włącznie z ewentualnym transportem medycznym, pokryciem kosztu zakupu lekarstw czy środków opatrunkowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie