Ubezpieczenie przez agenta – poznaj zalety tego rozwiązania

Krzysztof Jagielski
06.03.2023

Wykupienie ubezpieczenia domu, samochodu czy turystycznego jest dziś banalnie proste. Można to zrobić przez Internet, korzystając z pośrednictwa dowolnej porównywarki. Nadal jednak wiele osób wybiera pomoc agenta ubezpieczeniowego, najczęściej tzw. multi agencji ubezpieczeń. Dlaczego to dobry pomysł? Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Szeroki wybór ofert w jednym miejscu

Szczególnie mamy tutaj na myśli wspomniane już multi agencje ubezpieczeń, które oferują olbrzymi wybór produktów, w najróżniejszych wariantach, dostępnych w wielu firmach ubezpieczeniowych. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że agent będzie próbował „wcisnąć” klientowi takie produkt, na którym najlepiej zarobi czy po prostu oferowany przez jego głównego partnera.

Bezcenna wiedza agenta

Agenci ubezpieczeń są na bieżąco z sytuacją rynkową, na wylot znają oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych, dzięki czemu wiedzą, jaki produkt jest aktualnie najlepszy czy najkorzystniejszy cenowo. Klient, który chciałby to wszystko przeanalizować, potrzebowałby na to mnóstwo czasu, a tym większość z nas nie dysponuje.

Doświadczenie, które przekłada się na dobre doradztwo

Agent ubezpieczeniowy, który ma wieloletnie doświadczenie w sprzedaży produktów asekuracyjnych, potrafi bardzo precyzyjnie dobrać konkretną ofertę do potrzeb swojego klienta. W ubezpieczeniach liczy się indywidualne doradztwo, co jest szczególnie ważne w przypadku produktów na życie, dla dzieci czy ochrony nieruchomości.

Korzystna cena

To nieprawda, że zakup ubezpieczenia w agencji pociąga za sobą dodatkowe koszty. Owszem, agent otrzymuje prowizję za sprzedaż produktu, ale może się z nią podzielić ze swoim klientem, oferując mu dodatkowy rabat. Ponadto agenci mają dostęp do najlepszych ofert bezpośrednio od ubezpieczycieli, co także ma przełożenie na korzystniejszą cenę dla klienta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.