Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego: o czym musisz pamiętać?

Antoni Kwapisz
21.02.2024

Wybierając się na narty warto pomyśleć nie tylko o ubezpieczeniu siebie, ale też sprzętu narciarskiego, który przecież często ma znaczną wartość. Takie ubezpieczenia oferują wszystkie czołowe firmy reasekuracyjne. Podpowiadamy, na co należy tutaj zwrócić szczególną uwagę.

Zakres ochrony

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego może chronić w przypadku:

  • Kradzieży – ubezpieczenia pokrywa koszty związane z kradzieżą sprzętu, pod warunkiem, że zostały podjęte odpowiednie środki ostrożności (np. narciarz nie zostawił sprzętu bez opieki na stoku).
  • Uszkodzenia sprzętu – polisa zwykle obejmuje uszkodzenia wynikające z wypadków na stoku, transportu czy innych zdarzeń.
  • Zniszczenia – jeśli sprzęt zostanie całkowicie zniszczony, to ubezpieczenie może pokryć jego wartość w całości.

Suma ubezpieczenia

Powinna odpowiadać rzeczywistej wartości sprzętu, umożliwiając jego odkupienie w razie kradzieży czy zniszczenia.

Wyłączenia

Każdy ubezpieczyciel stosuje różnego rodzaju wyłączenia odpowiedzialności, które obejmują m.in.. uszkodzenia wynikające z niewłaściwego użytkowania sprzętu czy zostawienia go bez opieki. Szczegóły znajdziesz w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Nie zawsze potrzebna jest dodatkowa polisa

Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego często stanowi dodatek do ogólnego ubezpieczenia turystycznego wykupywanego na okres wyjazdu narciarskiego. Warto to sprawdzić, aby nie ponosić niepotrzebnych wydatków.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie