Wszystkie ubezpieczenia w jednej firmie – dlaczego warto się na to zdecydować?

Krzysztof Jagielski
17.05.2022

Jest taka życiowa zasada, że warto dywersyfikować ryzyko. Zgodnie z nią nie powinno się wykupywać wszystkich ubezpieczeń w jednej firmie. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie ma kilka zalet i nie dziwimy się, że wiele osób się na to decyduje. Najważniejsze korzyści wynikające z wykupienia wszystkich polis ubezpieczeniowych (nieruchomości, samochodu, życia, podróży) wymieniamy w naszym poradniku.

Lepsze warunki

Podstawową zaletą, którą kieruje się większość osób ubezpieczających wszystko w jednej firmie, są właśnie lepsze warunki finansowe. Firma ubezpieczeniowa może udzielić sporego rabatu na kolejną polisę, jeśli klient ma już w niej np. ubezpieczenie samochodu, a teraz szuka ubezpieczenia domu czy ubezpieczenia turystycznego.

Zarządzanie wszystkimi polisami z poziomu jednego systemu informatycznego

Obecnie standardem jest, że firmy ubezpieczeniowe udostępniają swoim klientom systemy informatyczne do zarządzania polisami – czy to przez przeglądarkę internetową, czy aplikację mobilną. Mając dostęp do takiego narzędzia możesz mieć stały podgląd na posiadane ubezpieczenia, sprawdzać warunki, terminy obowiązywania, proponowaną wysokość składki na kolejny okres, zgłaszać zdarzenia online etc. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne, zwłaszcza w przypadku posiadania dużej liczby polis.

Wygodne przedłużanie polis

Mamy tutaj na myśli sytuację, w której wykupujesz komplet polis u jednego ubezpieczyciela w tym samym czasie. Dzięki temu okres ich obowiązywania jest tożsamy i nie musisz ciągle pamiętać, kiedy wygasa jaka polisa. Przedłużenia możesz dokonać przez system informatyczny lub konsultanta, który ma podgląd na wszystkie posiadane przez Ciebie ubezpieczenia.

Przewidywalność ubezpieczyciela

To koronny argument, oczywiście tylko w przypadku tych osób, które musiały już likwidować jakąś szkodę u ubezpieczyciela i były bardzo zadowolone z załatwienia sprawy. W takiej sytuacji może nie ma sensu szukać szczęścia gdzieś indziej, skoro ten ubezpieczyciel jest już sprawdzony?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.