Za co możesz dostać zniżkę u ubezpieczyciela?

Remigisz Szulc
02.05.2022

Prawdopodobnie wiesz, że bazowa cena polisy ubezpieczeniowej rzadko ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Ubezpieczyciele opracowali sobie bardzo sprytny system, w ramach którego najpierw mocno zawyżają wycenę składki, a następnie „wspaniałomyślnie” udzielają klientowi rabatów za różne rzeczy. Sprawdź zatem, za co możesz dostać rabat w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym i w ten sposób odczuwalnie obniżyć wysokość polisy.

Za przedłużenie polisy

To standardowy rabat, udzielany przez każdego ubezpieczyciela. Warto natomiast podkreślić, że rabat za przedłużenie umowy rzadko jest równie atrakcyjny jak ten, na który mogą liczyć nowi klienci. Niesprawiedliwe? Tak, ale trudno z tym walczyć.

Za płatność online

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych udziela klientom sporych rabatów za dokonanie natychmiastowej płatności online, na przykład BLIK-iem czy przez bramkę do płatności online. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu ubezpieczyciel ma pewność, że polisa została opłacona i może uniknąć kosztów ewentualnego postępowania windykacyjnego, jak również wypowiedzenia klientowi umowy.

Za zalogowanie się do panelu klienta

Zawierając polisę ubezpieczenia np. samochodu możesz się spotkać z ofertą przyznania Ci dodatkowego rabatu, jeśli tylko założysz konto klienta w systemie informatycznym ubezpieczyciela. Ma to związek z tym, że korzystając z konta klienta możesz sam przedłużać polisy i zawierać nowe, czym oszczędzasz ubezpieczycielowi pracy.

Za posiadane inne ubezpieczenia w tym samym towarzystwie

Jeśli masz już ubezpieczenie OC samochodu w jakimś towarzystwie i nie narzekasz, to rozważ wykupienie w tej samej firmie ubezpieczenia nieruchomości czy ubezpieczenia podróżnego. Z pewnością otrzymasz atrakcyjny rabat dla stałego klienta.

Za korzystanie z usług partnera

Towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej współpracują z bankami, ale też z partnerami z zupełnie innych branż. Jeśli np. jesteś klientem banku X, to możesz otrzymać ofertą zawarcia umowy ubezpieczenia ze specjalnym rabatem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.