Zalety grupowych ubezpieczeń na życie

Maciej Piwowski
25.03.2021

Grupowe ubezpieczenia na życie, nazywane potocznie grupówkami, cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Dla wielu osób stanowią jedyną ochronę ubezpieczeniową poza ZUS-em. Choć takie polisy mają swoje wady, to nie możemy też zapominać o ich kluczowych zaletach. Sprawdź, jakie są mocne strony grupowych ubezpieczeń na życie.

Są łatwo dostępne

Wystarczy tylko złożyć deklarację u pracodawcy, jeśli ten zaproponował pracownikom objęcie ich grupowym ubezpieczeniem na życie. Nie trzeba samodzielnie szukać ofert i analizować ich pod kątem opłacalności oraz zakresu ochrony, co z punktu widzenia wielu osób będzie bardzo istotną zaletą.

Można objąć nim współmałżonka

W zdecydowanej większości przypadków ubezpieczenia grupowe pozwalają na rozszerzenie ochrony o współmałżonka. Dzięki temu polisę na życie zyskują dwie osoby, co także jest ważną zaletą, ponieważ zwiększa poziom bezpieczeństwa rodziny.

Są tanie

Grupowe ubezpieczenia na życie cieszą się tak dużą popularnością z uwagi na fakt, że trudno byłoby znaleźć indywidualną polisę w porównywalnej cenie. Tutaj miesięczna składka jest bardzo niska (nie przekracza kilkudziesięciu złotych) i może być opłacana automatycznie poprzez odciąganie jej z pensji pracownika. To bardzo wygodne rozwiązanie.

W niektórych firmach można mieć taką ochronę za darmo

Ubezpieczenia grupowe stały się bardzo popularnym pozapłacowym elementem wynagrodzenia pracownika. W wielu firmach pracodawcy robią z tego kluczowy atut, przyciągając tym samym wartościowych pracowników. Taka polisa stanowi po prostu atrakcyjny bonus dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w danej firmie, zwłaszcza jeśli dochodzi do tego także prywatna opieka zdrowotna.

Całkiem niezła ochrona

Wbrew obiegowej opinii grupowe ubezpieczenia na życie nie są takie złe. Można się tutaj natknąć na całkiem sensowne oferty, które swoim zakresem obejmują nie tylko śmierć ubezpieczonego, ale też pokrycie kosztów leczenia czy wypłatę odszkodowania z tytułu nieszczęśliwego wypadku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.