Myjnie bezdotykowe to miejsca uwielbiane nie tylko przez posiadaczy zabrudzonych aut, ale także przez poszukujących pasywnego źródła dochodu inwestorów. Jeśli Ty również chcesz zacząć zarabiać, inwestując w taki biznes przeczytaj poniższy artykuł.
Zapewne zastanawiasz się, ile można zarobić na myjni bezdotykowej, pamiętaj, że zysk z myjni samoobsługowej jest zależny m.in. od tego, gdzie ją wybudujesz i ile stanowisk będzie ona miała. Na rentowność myjni bezdotykowej mają także wpływ czynniki związane z jej awaryjnością. Im wyższej klasy producenta wybierzesz, tym więcej zadowolonych klientów obsłużysz każdego dnia. Jak otworzyć popularną myjnię bezdotykową? Oto niezawodny sposób.
Czy uważasz, że duży market samoobsługowy miałby pokaźne zyski, gdyby był umiejscowiony w malutkiej wsi ze 100 mieszkańcami? Możliwe, ale tylko jeśli inwestor umiejscowił go przy ruchliwej trasie. Gdyby jednak miejscowość nie miała dostępu do uczęszczanej drogi, otwieranie tak dużego marketu nie miałoby najmniejszego sensu. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku myjni bezdotykowej.
Sprawdź więc zapotrzebowanie na usługę bezdotykowego mycia karoserii w Twojej okolicy i dostosuj wielkość punktu do tego parametru. Aby Ci to ułatwić, sprawdzony producent myjni, firma Christ ma w swojej ofercie myjnie bezdotykowe - samoobsługowe o zróżnicowanej liczbie stanowisk. Współpracując z niezawodnym producentem i najlepszym wykonawcą, takim jak polska firma Corrimex, masz olbrzymią szansę osiągnąć pokaźny zysk, posiadając łatwy i mało awaryjny biznes. Poniżej przeczytasz także, jak dobrać odpowiednią myjnię samoobsługową do danej lokalizacji
Jeśli szykujesz się do inwestycji w myjnię bezdotykową umiejscowioną w dużym albo średnim mieście lub też w jednym z miejsc takich jak: okolica centrum handlowego, duże osiedle oraz stacja benzynowa przy autostradzie — najlepszym posunięciem będzie inwestycja w myjnię z większą liczbą stanowisk (od 4 do 6) w wariancie kontenerowym, o którym przeczytasz w dalszej części tekstu. W taki sposób zmaksymalizujesz zyski, a klienci nie będą stać w długich i zniechęcających kolejkach.
W przypadku gdy planujesz otwarcie punktu mycia w małej miejscowości lub chciałbyś wzbogacić zakres usług swojego warsztatu samochodowego lub komisu, możesz rozpocząć inwestycję od rozwiązania, jaką jest mała (2-3 stanowiskowa) modułowa myjnia bezdotykowa. Zarobki w tym przypadku będą adekwatne do wielkości myjni, jednak nie narazisz się na niepotrzebne straty. Z czasem wielu inwestorów doposaża swoje punkty w większą ilość stanowisk. Warto to zrobić, gdy Twój biznes zyska popularność.
Posiadając myjnię samoobsługową, nie musisz zatrudniać personelu. Wystarczy codziennie uzupełniać środki myjące, skontrolować sprawność obecnych mechanizmów i zebrać utarg. Dochód z tego biznesu nie wymaga dużych poświęceń.
Polecamy myjnie samoobsługowe wiodącego w Europie producenta Christ. Działa on na rynku od lat 50. ubiegłego wieku. Christ Wash Systems dzięki swej jakości zyskał uznanie i popularność niemal na całym świecie. Oficjalnym przedstawicielem Christ Wash Systems w Polsce jest rodzinna, prężnie rozwijające się firma Corrimex, która już od ponad 30 lat dostarcza, instaluje i serwisuje myjnie Christ.
Corrimex zapewnia wsparcie na każdym etapie inwestycji, począwszy od doradztwa przy wyborze lokalizacji i wariantu myjni, poprzez dostarczenie myjni wraz z konstrukcją i prace instalacyjne, aż po szkolenie personelu i obsługę pierwszego zadowolonego klienta.
Po zrealizowaniu inwestycji otrzymujesz również niezawodny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju. Decydując się na te sprawdzone marki, zyskujesz fachowe doradztwo oraz najwyższą jakość.
Interesującą opcją jest także możliwość wyboru pomiędzy myjnią modułową i kontenerową. Rozwiązania te różnią się od siebie tym, że w przypadku myjni kontenerowej umiejscowiona jest dodatkowa przestrzeń w postaci funkcjonalnego zamykanego kontenera, w którym znajduje się cały osprzęt myjni, wspomniany kontener daje nam również dodatkową przestrzeń do dowolnego zagospodarowania. Myjnia modułowa pozbawiona jest dodatkowego pomieszczenia i cechuje ją bardziej kompaktowy rozmiar. Kolejną kluczową różnicą między tymi wariantami, jest ich możliwość rozbudowy. Myjnia modułowa Christ jest w stanie obsłużyć do trzech stanowisk przy pomocy jednego modułu, natomiast myjnia kontenerowa do sześciu.
Jak przeczytałeś powyżej, wariant myjni z kontenerem jest idealny dla posiadaczy punktów zlokalizowanych w miejscach o dużym natężeniu ruchu. W dodatkowej, zadaszonej przestrzeni można bowiem magazynować środki czyszczące, części zamienne lub też urządzić biuro albo toaletę dla klientów. Łatwo domyślić się, że posiadając myjnię kontenerową, nie musisz inwestować w dodatkowe budynki i zyskujesz estetyczną, funkcjonalną oraz bezpieczną i uniwersalną przestrzeń. Wariant ten daje również możliwość zaopatrzenia aż sześciu stanowisk mycia.
Jeśli zastanawiasz się, czy myjnie samoobsługowe to dobry biznes — poznaj na początek kilka konkretnych liczb. Ekonomiczny wariant myjni od Corrimex to wydatek rzędu 180 000 PLN. Średnio wyposażony punkt z 3 stanowiskami kosztuje od 400 000 do około 600 000 PLN. Średni koszt umycia jednego samochodu to najczęściej 0.9 - 1,5 PLN za 60 sekund. Cena za 10 minut mycia pojazdu waha się pomiędzy 9, a 15 PLN.
Myjnia złożona z 3 stanowisk jest w stanie umyć około 100 samochodów dziennie. Koszty zmienne w przypadku tego biznesu wynoszą około 35%, należy do tego także doliczyć koszty stałe. Szacowany miesięczny przychód z myjni bezdotykowej kształtuje się na poziomie od 25 000 do 35 000 PLN. Inwestycja w taką myjnię szybko się zwraca i jest uważana za tzw. czysty zysk. Pamiętaj jednak, aby przed otwarciem zadbać o kilka ważnych kwestii.
Artykuł partnera.