Jednym z podstawowych celów wykupienia ubezpieczenia assistance jest zapewnienie sobie pomocy w razie np. awarii samochodu. Wówczas, gdy nie uda się jej usunąć na miejscu, auto zostanie odholowane do warsztatu wskazanego przez właściciela pojazdu. Trzeba natomiast pamiętać, że nie ma tutaj pełnej dowolności. Obowiązują limity holowania, a po szczegóły zajrzyj do naszego poradnika.
Limit holowania to nic innego jak maksymalną odległość, na jaką ubezpieczyciel pokrywa koszt transportu pojazdu do warsztatu lub innego wybranego miejsca. Limit ten jest uzależniony od zakresu ubezpieczenia.
Określa maksymalną liczbę kilometrów, na jaką można przetransportować auto w obrębie kraju, czyli w granicach Polski. Zwykle wynosi od 50 do 1000 kilometrów, natomiast są też warianty ze zniesionym limitem.
Obowiązuje przy zdarzeniach poza Polską i z reguły jest znacznie niższy niż krajowy. W przypadku najlepszych i najdroższych wariantów assistance można liczyć na to, że ubezpieczyciel zapewni holowanie pojazdu na odległość do 1500-1600 kilometrów.
Na koniec dodajmy, że zwykle limit krajowy i zagraniczny się sumują. Oznacza to, że jeśli np. utknęliśmy 400 kilometrów od granicy z Polską, a 700 kilometrów od domu, to ubezpieczyciel osobno policzy limit do najbliższego przejścia granicznego, i osobno pod adres krajowy.