Prywatne ubezpieczenie - inwestycja w zdrowie

Jerzy Biernacki
03.12.2019

Aktywny tryb życia, zdrowe nawyki żywieniowe, badania profilaktyczne…Wszystko wskazuje na to, że coraz bardziej zaczynamy dbać o swoje zdrowie. Jednocześnie jesteśmy coraz bardziej wymagający wobec jakości usług medycznych. Już tylko 2 na 5 Polaków poprzestaje na korzystaniu wyłącznie z publicznej opieki zdrowotnej. Nie chcemy długich kolejek i zmęczonych lekarzy, którzy traktują nas rutynowo. Coraz ważniejsza jest dla nas też profilaktyka. Niestety publiczna opieka zdrowotna nie zachęca do regularnego sprawdzania stanu zdrowia. Nic dziwnego, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się rosnącą popularnością.

Korzyści z ubezpieczenia

Opinie osób korzystających z pakietów ubezpieczenia zdrowotnego są zgodne - jest to decyzja, której się nie żałuje. Wśród korzyści płynących z prywatnego ubezpieczenia są m.in.:

  • Wysoka jakość usług medycznych
  • Szeroki dostęp do potrzebnych specjalistów
  • Dostęp do badań profilaktycznych i laboratoryjnych
  • Brak kolejek

Warto pamiętać, że prywatne ubezpieczenia nie wyklucza tego, by korzystać z usług publicznej opieki zdrowotnej. Nadal mamy do niej prawo na tych samych zasadach, a własny pakiet zdrowotny jest traktowany jako usługa dodatkowa.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?

Wybór pakietu jest zawsze kwestią indywidualną. Należy wybrać pakiet, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Warto przyjrzeć się ofertom ubezpieczycieli pod kątem zakresu świadczeń, a zwłaszcza dostępności specjalistów, z których usług zamierzamy korzystać. Oczywiście bardzo ważna jest też cena. Na szczęście nawet podstawowe pakiety obejmują dość szeroki zakres usług. Przykładowo, pakiet Pełnia Zdrowia Direct firmy Signal Iduna w wariancie indywidualnym kosztuje 41 zł miesięcznie, a obejmuje konsultacje u pięciu specjalistów. Są to: internista, chirurg ogólny, dermatolog, endokrynolog oraz okulista. Oprócz konsultacji ze specjalistami w ramach pakietu ubezpieczeni mogą korzystać z badań profilaktycznych, zabiegów ambulatoryjnych, pielęgniarskich i szpitalnych w kilkuset placówkach w całej Polsce.

Indywidualnie czy rodzinnie?

W wielu pakietach ubezpieczeniowych mamy do wyboru wariant rodzinny. Za dodatkową opłatą dostęp do świadczeń utrzymuje nie tylko osoba ubezpieczona, ale także jej członkowie rodziny. Są to małżonkowie osoby ubezpieczonej oraz dzieci w wieku 18-26 lat - dopóki mają status studenta. Możliwość objęcia opieką zdrowotną także rodziny to bardzo korzystne rozwiązanie. Ze świadczeń może korzystać małżonek i dzieci, a formalności jest niewiele. Oczywiście cena ubezpieczenia dla rodziny również jest nieporównywalnie niższa niż w sytuacji, gdy wykupujemy je dla każdego z osobna.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie