Revolut to jedna z najpopularniejszych usług finansowych na świecie, skierowana przede wszystkim do tych osób, które nie chcą przepłacać za wymianę walut – na przykład podczas zagranicznych wakacji. Revolut bardzo dobrze sprawdza się również do codziennych płatności w polskich sklepach, na stacjach benzynowych oraz do opłacania usług cyklicznych, jak chociażby Netflix. Od marca 2021 roku polscy klienci mają jednak utrudnioną możliwość zasilania karty. Jak zrobić to bez prowizji po niekorzystnych zmianach? Tego dowiesz się już z naszego poradnika.
Stało się to, o czym mówiło się już od dawna: Revolut stracił polskiego partnera, dzięki któremu mógł prowadzić rachunek do wpłat z początkiem „PL”. Obecnie Revolut deklaruje, że pracuje nad znalezieniem nowego partnera. W grę może wchodzić również otwarcie oddziału w naszym kraju, ale to wciąż nic pewnego.
Brak możliwości dokonywania wpłat na rachunek z „PL” oznacza, że klienci Revoluta stracili łatwy, szybki i przede wszystkim darmowy sposób zasilania swoich kart. Wiele osób z tego powodu już zrezygnowało z usługi, a kolejne się nad tym zastanawiają. Zwłaszcza, że Revolut ma już solidną konkurencję, na przykład w postaci usługi Curve.
Oczywiście każdy posiadacz karty Revolut wciąż może ją zasilić zwykłym przelewem ze swojego banku. Problem polega na tym, że będzie on księgowany na rachunku na Litwie, a więc jest traktowany, jako przelew zagraniczny. Co gorsza, nie skorzystamy tutaj z opcji SEPA, dlatego musimy wybrać przelew SWIFT. A to już oznacza spore koszty.
Większość polskich banków zrealizuje taki przelew z prowizją wynoszącą od 20 do 25 złotych, co mocno podważa sens codziennego korzystania z karty do np. robienia zakupów w naszym kraju.
Na szczęście wciąż można zasilić swoją kartę Revolut i nie musieć płacić wysokiej prowizji bankowej za przelew międzynarodowy. Jak to zrobić? Wystarczy zlecić płatność swoją kartą debetową lub kredytową. Nie dość, że wpłata zostanie zaksięgowana od razu, to jeszcze nie będzie naliczona żadna prowizja (ważne – zlecamy płatność w złotówkach, żeby nie płacić za przewalutowanie).