Jak zasilić kartę Revolut?

Piotr Kowalczyk
16.08.2021

Revolut to jedna z najpopularniejszych usług finansowych na świecie, skierowana przede wszystkim do tych osób, które nie chcą przepłacać za wymianę walut – na przykład podczas zagranicznych wakacji. Revolut bardzo dobrze sprawdza się również do codziennych płatności w polskich sklepach, na stacjach benzynowych oraz do opłacania usług cyklicznych, jak chociażby Netflix. Od marca 2021 roku polscy klienci mają jednak utrudnioną możliwość zasilania karty. Jak zrobić to bez prowizji po niekorzystnych zmianach? Tego dowiesz się już z naszego poradnika.

Co się zmieniło w marcu 2021?

Stało się to, o czym mówiło się już od dawna: Revolut stracił polskiego partnera, dzięki któremu mógł prowadzić rachunek do wpłat z początkiem „PL”. Obecnie Revolut deklaruje, że pracuje nad znalezieniem nowego partnera. W grę może wchodzić również otwarcie oddziału w naszym kraju, ale to wciąż nic pewnego.

Brak możliwości dokonywania wpłat na rachunek z „PL” oznacza, że klienci Revoluta stracili łatwy, szybki i przede wszystkim darmowy sposób zasilania swoich kart. Wiele osób z tego powodu już zrezygnowało z usługi, a kolejne się nad tym zastanawiają. Zwłaszcza, że Revolut ma już solidną konkurencję, na przykład w postaci usługi Curve.

Przelew na kartę Revolut? Będzie drogo

Oczywiście każdy posiadacz karty Revolut wciąż może ją zasilić zwykłym przelewem ze swojego banku. Problem polega na tym, że będzie on księgowany na rachunku na Litwie, a więc jest traktowany, jako przelew zagraniczny. Co gorsza, nie skorzystamy tutaj z opcji SEPA, dlatego musimy wybrać przelew SWIFT. A to już oznacza spore koszty.

Większość polskich banków zrealizuje taki przelew z prowizją wynoszącą od 20 do 25 złotych, co mocno podważa sens codziennego korzystania z karty do np. robienia zakupów w naszym kraju.

Prosty sposób na przelew na kartę Revolut bez prowizji

Na szczęście wciąż można zasilić swoją kartę Revolut i nie musieć płacić wysokiej prowizji bankowej za przelew międzynarodowy. Jak to zrobić? Wystarczy zlecić płatność swoją kartą debetową lub kredytową. Nie dość, że wpłata zostanie zaksięgowana od razu, to jeszcze nie będzie naliczona żadna prowizja (ważne – zlecamy płatność w złotówkach, żeby nie płacić za przewalutowanie).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.